Fundacja Fotografii Analogowej i Klasycznych Technik Fotograficznych ANTYKWARIAT FOTOGRAFICZNY

Gdańszczanie na szklanej płycie 2 – FAQ

W jaki sposób mogę wziąć udział w projekcie?

Nabór do udziału w akcji jest otwarty. Rekrutacja będzie trwała od 10 do 23 czerwca. Skontaktuj się z nami wypełniając formularz zgłoszeniowy, który zamieścimy na stronie Fundacji 10 czerwca. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz skorzystać z formularza na stronie, prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 502 132 781).

Kiedy i gdzie będzie można zrobić sobie u Was zdjęcie?

Przewidzieliśmy wykonywanie zdjęć między godzinami 11.00 a 17.00, 28, 29 i 30-go czerwca. Każda sesja zajmie około 15-20 minut. Zdjęcia będziemy wykonywać w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, ul. Długi Targ 39/40.

Czy muszę mieszkać w Gdańsku aby móc wziąć udział w projekcie?

Nie musisz mieszkać w Gdańsku. Wystarczy, że tego dnia poczujesz się prawdziwym Gdańszczaninem 🙂

Czy mogę po prostu przyjść bez wcześniejszej rejestracji?

Tak, możesz przyjść, ale w takim przypadku nie możemy zagwarantować że zostaniesz sfotografowany. To nie jest fotografia cyfrowa, a każda szklana płytka wymaga czasu na przygotowanie do wykonania zdjęcia oraz na wywołanie i utrwalenie. Stawiamy na celebrowanie procesu wykonywania fotografii a nie na szybkostrzelność. Limitujemy ilość fotografii wykonanych każdego dnia. Jeżeli zdarzy się, że ktoś zrezygnuje, wówczas będziemy przyjmować osoby wcześniej niezarejestrowane, jednak zalecamy wcześniejsze zarejestrowanie się, tak aby nikt nie odszedł rozczarowany.

Co otrzymam po sesji?

W trakcie wernisażu, który będzie miał miejsce w lipcu każdy z uczestników otrzyma odbitkę ze swoim zdjęciem.

Czy dzieci i osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w akcji?

Tak, dzieci i osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział, jednak będą one musiały przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym. Jest to związane z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku fotografowanego.

Kilka rzeczy do zapamiętania:

  1. To jest „slow photography” – powolna fotografia. Czasy naświetlania wahają się od kilku sekund do minuty, a niedoskonałości finalnego obrazu wynikające z ręcznej obróbki na każdym etapie powstawania zdjęcia są charakterystyczne dla tego procesu.
  2. Kolodion jest ortochromatyczny, co oznacza że ciepłe kolory na zdjęciach wychodzą ciemno a zimne kolory jasno. W związku z tym prosimy byś wziął pod uwagę unikanie ubrań z dużymi powierzchniami żółtymi, czerwonymi, pomarańczowymi, czarnymi lub niebieskimi. Na przykład cytryna czy pomidor na zdjęciu wyjdą czarne. Wszelkie napisy na ubraniach będą odwrócone.
  3. Przebrania i rekwizyty będą mile widziane, jednak by uniknąć zaskoczenia i rozczarowania zapytaj nas podczas rejestracji jeśli masz coś konkretnego na myśli.
  4. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, temat dnia i format płytki (4×5 cala) jesteśmy zmuszeni ograniczyć ilość osób na zdjęciu. Pierwszego dnia (portret) przewidujemy zdjęcia na których znajdą się jedna lub dwie osoby. Drugi dzień akcji (profile) jest dniem przeznaczonym na zdjęcia pojedynczych osób. Trzeciego dnia zapraszamy do zdjęć rodzinnych, jednak znowu ze względu na ograniczenia – maksymalnie pięciu dorosłych na jednym zdjęciu. Dzieci niezależnie od wieku są mile widziane, ale pamiętaj, że powinny siedzieć spokojnie w trakcie naświetlania zdjęcia (w przeciwnym razie otrzymamy rozmyte i poruszone zdjęcie).
  5. Każda sesja zajmie 15-20 minut.

Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.

Organizator:
antykwariatfotograficzny-1

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
GMW-poz1