Fundacja Fotografii Analogowej i Klasycznych Technik Fotograficznych ANTYKWARIAT FOTOGRAFICZNY

Poznaj historyczne techniki fotograficzne

Fundacja 30 grudnia 2017 Newsy, Polecamy

A na koniec roku niespodzianka! Od teraz możecie skorzystać z warsztatów fotograficznych kiedy chcecie i gdzie chcecie, a do tego całkowicie za darmo!

 

Historyczne Techniki Fotograficzne to najnowszy projekt jednej z założycielek naszej fundacji, Aleksandry Wolter. Poprzez swoje przedsięwzięcie, wykorzystując internet, dzieli się ona wiedzą na temat dawnych technik, takich jak mokry kolodion, technika albuminowa czy talbotypia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że oprócz wiedzy teoretycznej, na stronie projektu znajdziecie także całkiem sporą dawkę wiedzy praktycznej! I to w dosłownym znaczeniu! W serii krótkich filmów instruktażowych autorka przeprowadza oglądającego krok po kroku przez każdą z wybranych technik fotograficznych, dzieląc się swoim warsztatem, prezentując i omawiając poszczególne etapy pracy.

 

Jest to wyjątkowa pozycja w polskojęzycznym internecie, gdyż dzięki temu projektowi każdy, nie wychodząc z domu będzie mógł spróbować swoich sił w historycznych technikach fotograficznych.

W chwili obecnej już możecie skorzystać z mokrego kolodionu, odbitki solnej, talbotypii, odbitki albuminowej i cyjanotypii. Tymczasem autorka zapowiada poszerzanie bazy wiedzy o kolejne dawne techniki w przyszłości, a my trzymamy za nią kciuki 🙂

 

www.historycznetechnikifotograficzne.pl
www.aleksandrawolter.com