Fundacja Fotografii Analogowej i Klasycznych Technik Fotograficznych ANTYKWARIAT FOTOGRAFICZNY

Wystawa ambrotypów Agnieszki Piaseckiej

Fundacja 3 marca 2017 Newsy, Polecamy
Wystawa ambrotypów Agnieszki Piaseckiej

Wystawa „Epitafium” Agnieszki Piaseckiej to wydarzenie, które jest nam szczególnie bliskie z dwóch powodów. Pierwszym jest to, że autorka zaprezentuje swoje prace, które wykonała w XIX-wiecznej technice ambrotypii, która to technika jest nam szczególnie bliska. Drugim powodem, który napawa nas szczególną dumą jest fakt, że Agnieszka swoje pierwsze kroki te tej technice stawiała podczas warsztatów fotograficznych mokrego kolodionu w naszej pracowni dokładnie rok temu 🙂

To właśnie są te momenty, w których czujemy że to co robimy jest potrzebne 🙂

Autorka w swojej pracy porusza problematykę przedstawiania śmierci i żałoby we współczesnej kulturze wizualnej, eksploruje rożne aspekty tego zjawiska inspirując się dziewiętnastowieczną fotografią post-mortem, biżuterią żałobną oraz twórczością piktorialistów.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

3.03 – 22.03
Wernisaż 3.03 (piątek) godz. 20.00

Pracownia Duży Pokój
ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka) Warszawa

Agnieszka Piasecka urodzona 26.02.1989 roku w Gdyni, gdzie nadal mieszka, pracuje i tworzy. Zajmuje się alternatywnymi i historycznymi metodami fotograficznymi oraz video. Ukończyła studia licencjackie na Roehampton University w Londynie w 2012 roku. W 2016 roku obroniła magisterską pracę dyplomową w pracowni profesora Grzegorza Klamana na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie jest nauczycielem fotografii artystycznej w Liceum Plastycznym im.Witkiewicza w Słupsku oraz pracuje komercyjnie jako fotograf.